Trænerteam

Sportschef

Sportschef

Mikkel Nørby

21282001
mikkel@kb-boldklub.dk
Årgang: 1976
Initialer: MN
Område: Elite / Talent
Uddannelse: ITA

 


Klub Koordinator

Klub Koordinator

Jamie Coshan

93919920
jamie@kb-boldklub.dk
Årgang: 1992
Initialer: JC
Område: Elite / Talent / Bobler
Uddannelse: International

Talenttræner U12-U14

Talenttræner U12-U14

Dean Trinajstic Pedersen

40873213
dean@kb-boldklub.dk
Årgang: 1967
Initialer: DP
Område: Elite / Talent / Bobler
Uddannelse: International

Talenttræner U16 - Senior

Talenttræner U16 - Senior

Christian Camradt

23375020
christian@kb-boldklub.dk
Årgang: 1969
Initialer: CC
Område: Elite / Talent 
Uddannelse: Diplom

Seniortennisansvarlig

Seniortennisansvarlig

Asif Mahmud

71587632
seniortennis@kb-boldklub.dk
Årgang: 1978
Initialer: AM
Område: Junior / Senior
Uddannelse: International

Hold- & Turneringsspilleransvarlig

KTU Hold & Turneringsansvarlig

Paulo Siqueira

42804272
paulo@kb-boldklub.dk
Årgang: 1972
Initialer: PS
Område: Talent / Junior / Senior / KTU
Uddannelse: International

Minitennis, Holdspiller ansvarlig

Minitennis, Holdspiller ansvarlig

Mogens Friis

25791958
mogens@kb-boldklub.dk
Årgang: 1959
Initialer: MF
Område: Mini / Junior 
Uddannelse: Diplom

Minitennisansvarlig

Minitennisansvarlig

Thomas Rønn

51950201
minitennis@kb-boldklub.dk
Årgang: 1977
Initialer: TR
Område: Minitennis / Junior / Senior
Uddannelse: TennisCoach

Børnetræner

Årgang:  
Initialer: JW
Område: Børnetennis 4-12 år
Uddannelse:  

Klubtræner / Sponsoransvarlig

Klubtræner / Sponsoransvarlig

Ondrej Kralik

20252668
ondrej@kb-boldklub.dk
Årgang: 1989
Initialer: OK
Område: Junior / Senior / Talent / Elite / Fysisk træning
Uddannelse: TennisCoach

Klubtræner

Klubtræner

Christian Jargin

42683566
jargin91@hotmail.com
Årgang: 1991
Initialer: CJ
Område: Junior / Senior 
Uddannelse: TennisCoach

Fys træner

Fys træner

Mikkel Lynge Jacobsen

27281521
lynge@kb-boldklub.dk
Årgang: 1990
Initialer: MLJ
Område: Fysisk Træning
Uddannelse: TennisCoach