Trænerteam

Tennischef

Tennischef

Martin Linnet Killemose

51930016
martin@kb-boldklub.dk


Årgang: 1987
Initialer: MLK
Område: Administrativ
Uddannelse:  

 


Klubudvikler

Klubudviklingschef

Alexander Kjærgaard Rejnhold

23929997
Alexander@kb-boldklub.dk


Årgang: 1991
Initialer: AKR

 


Cheftræner

Cheftræner

Mark Frøslev

27208439
mark@kb-boldklub.dk
Årgang: 1972
Initialer: MF
Område: Elite / Talent
Uddannelse:  

 


Seniortennisansvarlig

Senior- og Juniortennisansvarlig

Asif Mahmud

71587632
asif@kb-boldklub.dk
Årgang: 1978
Initialer: AM
Område: Junior / Senior
Uddannelse: International

Talenttræner.

Talenttræner U12-U14

Dean Trinajstic Pedersen

40873213
dean@kb-boldklub.dk
Årgang: 1967
Initialer: DP
Område: Elite / Talent / Bobler
Uddannelse: International

Talenttræner

Talenttræner U16 - Senior

Christian Camradt

23375020
christian@kb-boldklub.dk
Årgang: 1969
Initialer: CC
Område: Elite / Talent 
Uddannelse: Diplom

U8 og U10 ansvarlig

Årgang: 2000
Initialer: VR
Område: Talent 
Uddannelse: K3

 


Minitennis- og juniortennisansvarlig

Minitennisansvarlig

Tobias Vuust Taarsted

42451601
minitennis@kb-boldklub.dk
Årgang: 1995
Initialer:  TVT
Område:  Minitennis
Uddannelse:  

 


Klubtræner

Klubtræner

Christian Jargin

42683566
jargin@kb-boldklub.dk
Årgang: 1991
Initialer: CJ
Område: Junior / Senior 
Uddannelse: TennisCoach