Trænerteam

Sportschef

Sportschef

Mikkel Nørby

21282001
mikkel@kb-boldklub.dk
Årgang: 1976
Initialer: MN
Område: Elite / Talent
Uddannelse: ITA

 


Klubmanager

Klubmanager

Daniel Mølgaard Nielsen

40245282
daniel@kb-boldklub.dk
Årgang: 1977
Initialer: DMN
Område: Administration, aktiviteter og turneringer
Uddannelse: TennisCoach

Talenttræner (1)

Talenttræner

Dean Trinajstic Pedersen

40873213
dean@kb-boldklub.dk
Årgang: 1967
Initialer: DP
Område: Elite / Talent / Bobler
Uddannelse: International

Talenttræner (2)

Talenttræner

Christian Camradt

23375020
christian@kb-boldklub.dk
Årgang: 1969
Initialer: CC
Område: Elite / Talent 
Uddannelse: Diplom

Talenttræner (3)

Talenttræner

Jamie Coshan

93919920
jamie@kb-boldklub.dk
Årgang: 1992
Initialer: JC
Område: Elite / Talent / Bobler
Uddannelse: International

Minitennisansvarlig

Minitennisansvarlig

Thomas Rønn

51950201
minitennis@kb-boldklub.dk
Årgang: 1977
Initialer: TR
Område: Minitennis / Junior / Senior
Uddannelse: TennisCoach

Hold- & Turneringsspilleransvarlig

KTU Hold & Turneringsansvarlig

Paulo Siqueira

42804272
paulo@kb-boldklub.dk
Årgang: 1972
Initialer: PS
Område: Talent / Junior / Senior / KTU
Uddannelse: International

Seniortennisansvarlig

Seniortennisansvarlig

Asif Mahmud

71587632
seniortennis@kb-boldklub.dk
Årgang: 1978
Initialer: AM
Område: Junior / Senior
Uddannelse: International

Klubtræner / Sponsoransvarlig

Klubtræner / Sponsoransvarlig

Ondrej Kralik

20252668
ondrej@kb-boldklub.dk
Årgang: 1989
Initialer: OK
Område: Junior / Senior / Talent / Elite / Fysisk træning
Uddannelse: TennisCoach

Børnetennisansvarlig

Børnetennisansvarlig

Mogens Friis

25791958
mogens@kb-boldklub.dk
Årgang: 1959
Initialer: MF
Område: Mini / Junior 
Uddannelse: Diplom

Klubtræner

Klubtræner

Christian Jargin

42683566
jargin91@hotmail.com
Årgang: 1991
Initialer: CJ
Område: Junior / Senior 
Uddannelse: TennisCoach

Fys træner

Fys træner

Mikkel Lynge Jacobsen

27281521
lynge@kb-boldklub.dk
Årgang: 1990
Initialer: MLJ
Område: Fysisk Træning
Uddannelse: TennisCoach