Hold og kontakter

Jan Michaelsen
Sportslig leder, KB Børnefodbold

Telefon: +45 2341 4171 
E-mail: jm@kb-boldklub.dk

Træningstider uge 33-41 2017:

U10/2008: træner tirsdag 16:45 og torsdag kl. 16:30
U11/2007: træner tirsdag 16:30 og torsdag 17:45
U12/2006: træner mandag 16:45 og onsdag 16:30
U13/2005: træner mandag 16:30 og onsdag 16:45

DBU turnering

Kontakter for de respektive hold i DBU's turneringer kan findes på DBU Københavns's hjemmeside:
http://www.dbukoebenhavn.dk/turneringer_og_resultater/resultatsoegning/clubTeam.aspx?clubId=1567

Holdkontakter:

U10 / årgang 2008

Træner

Torben Kirk

+45 2231 1838
torben.kirk@gmail.com


 

Træner

Steen Binderup

+45 4092 7324
dksbj@chr-hansen.com


 

 

Holdleder

Andreas Kirst

+45 3123 8147
kirstandreas@yahoo.dk



U11 / årgang 2007

Træner

Søren Nielsen

+45 2133 6290
synves@hotmail.com


DBU Vinterbold 15/16:

 

Træner

Sebastian Platon

+45 2551 7649
sebastian.platon@gmail.com


DBU Vinterbold 15/16:

 

Træner

Thomas Skov

+45 2055 3953
thomasskov@hotmail.com


 

 


U12 / årgang 2006

Træner

Steffen Marbjerg

+45 2197 1625
steffen0811@gmail.com


 

 

Træner

Jesper Kongsted

+45 2494 4822
jesper@kongsted.biz


 

 

Træner

John Horsted

+45 5388 9300
8801jh@gmail.com


 

 


U13 / årgang 2005

Træner

Jørn Hartman

+45 6060 0666
Hammerdane@yahoo.dk


 

 

Holdleder

Peter Gottlieb

+45 5121 5053
peter.gottlieb@icloud.com


 

 

Holdleder

Lene Rasmussen

+45 2795 3009
lnr0207@gmail.com